نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو می‌تواند یکی از عواملی باشد که در تصمیم‌گیری نهایی شما برای خرید تاثیر بگذارد. برای مثال اگر فضای کمی را در اختیار داشته باشید باید نوعی از شیشه بالکن را انتخاب کنید که برای باز و بسته کردن به فضای اضافی نیاز نداشته باشد

به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از اقدام به خرید نهایی و شیشه کردن بالکن ، نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو را نیز مورد بررسی قرار دهید.اگر شما نیز می‌خواهید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید به هیچ عنوان ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

 

انواع نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو

 

انواع نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو

آموزش نصب شیشه بالکنی تاشو

شیشه‌های بالکن به دو روش کلی باز و بسته می‌شوند. این دو روش عبارتند از روش تاشو و روش کشویی که هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب به خصوصی دارند و با توجه به شرایط و نیاز خود باید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:شیشه سکوریت بالکن

  • روش تاشو

یکی از انواع نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو، روش تا کردن می‌باشد. یکی از مزایایی که این روش برای شما به وجود خواهد آورد خاص بودن آن است. باز و بسته شدن شیشه بالکن به روش تاشو یک المان مدرن را به محیط ارائه کرده و اگر قصد دارید تا شیشه بالکن شما کمی متفاوت‌تر از باقی شیشه‌های بالکن باشد می‌توانید از شیشه‌ای استفاده کنید که به روش تاشو باز و بسته می‌شود.

یکی دیگر از مزایایی که این روش باز و بسته شدن برای شما فراهم خواهد آورد، امکان باز کردن اکثر قسمت‌های شیشه بالکن می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد دارید مساحت زیادی از شیشه بالکن را استفاده کنید، حتما شیشه‌ای را انتخاب کنید که به این روش باز و بسته می‌شود.

در کنار مزایایی که برای روش تاشو عنوان شد، معایبی نیز وجود دارد. برای مثال باز و بسته کردن شیشه بالکن به روش تاشو به فضای زیادی نیازمند است. در روش تاشو قسمت‌های مختلف شیشه بالکن بر روی یک دیگر قرار می‌گیرد و اگر در بالکن خود فضایی کافی نداشته باشید این موضوع می‌تواند مقداری آزاردهنده باشد.

بیشتر بخوانید:انواع فریم مورد استفاده در شیشه بالکن تاشو

  • روش کشویی

یکی دیگر از انواع نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو که طرفداران بسیاری نیز دارد، روش کشویی است. این روش را می‌توان مرسوم‌ترین نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو نامید؛ اما روش کشویی چه مزایا و معایبی را در بر خواهد داشت؟

بزرگترین مزیتی که روش کشویی نسبت به روش تاشو دارد، اشغال فضایی کمتر است. باز و بسته کردن شیشه بالکن به روش کشویی بدین صورت است که یک نیمه متحرک بوده و یک نیمه از شیشه ثابت می‌باشد. هنگامی که شیشه را باز می‌کنید نیمه‌ی متحرک به صورت موازی در کنار نیمه‌ی ثابت قرار گرفته و هنگامی که شیشه را می‌بندید نیمه‌ی متحرک در جلوی نیمه‌ی ثابت و در امتداد آن قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:معایب بالکن شیشه ای

در کنار مزیتی که نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو به روش کشویی به شما ارائه خواهد داد، یک عیب چشمگیر نیز وجود دارد. همانطور که گفته شد در روش کشویی یکی از نیمه‌ها ثابت بوده و نیمه دیگر متحرک می‌باشد. این موضوع سبب خواهد شد تا امکان باز کردن شیشه به صورت کامل برای شما وجود نداشته باشد و فقط نیمی از آن را بتوانید باز کنید. در صورتی که در روش تاشو می‌توانید تمامی مساحت شیشه بالکن را باز کنید.

 

در کدامیک از روش‌ها از ریل استفاده می‌شوددر کدامیک از روش‌ها از ریل استفاده می‌شود؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد، این است که در کدامیک از روش‌هایی کشویی و تاشو از ریل استفاده می‌شود. در پاسخ به این سوال باید گفت که در هر دو روش باید از ریل استفاده کرد تا بخش‌های مختلف شیشه بتوانند حرکت کرده و باز یا بسته شوند.

اگر در باز و بسته کردن شیشه بالکن خود دچار مشکل هستید و به سختی این کار را انجام می‌دهید، ممکن است که ریل شما دچار مشکلاتی همچون تغییر فرم شده باشد. به خصوص در ریل‌های آلومینیومی این اتفاق رایج می‌باشد و به دلیل نرم بودن آلومینیوم ممکن است ریل دچار تغییر فرم شده و فرآیند باز و بسته کردن شیشه بالکن را دچار اختلال کند.

بیشتر بخوانید:انواع شیشه مورد استفاده در شیشه بالکن تاشو

کدامیک از روش‌هایی که عنوان شد بهتر از دیگری است؟

روش کشویی
طبیعی است که شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر به دنبال بهترین نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو باشید تا بعد از نصب نیاز نباشد با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم کنید.

نکته‌ای که قابل توجه است این می‌باشد که نمی‌توان هیچکدام از این روش‌ها را به عنوان بهترین روش در نظر گرفت چرا که هر کدام دارای مزایا و معایب به خصوص خود هستند و برای شرایطی خاص مناسب می‌باشند؛ اما می‌توان دو نکته‌ی اصلی را در اموزش نصب بالکن شیشه ای معیار انتخاب نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو دانست:

۱ – فضایی که در اختیار دارید

پیشنهاد می‌کنیم تا اگر فضای زیادی را در اختیار دارید از روش تاشو استفاده کنید؛ اما اگر فضای شما کم است به هیچ عنوان سراغ این روش نرفته و از شیشه‌های بالکن تاشویی استفاده کنید که به روش کشویی باز و بسته می‌شوند.

۲ – مقدار مساحتی که از شیشه بالکن استفاده می‌کنید

اگر قصد دارید تا از شیشه بالکن در مساحت بالایی استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم تا روش تاشو را انتخاب کنید. استفاده از روش تاشو سبب خواهد شد که امکان باز کردن کامل شیشه بالکن برای شما فراهم باشد.

 

گروه فنی مهندسی اکبرزاده

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

با افتخار روزانه ۳ الی ۵ پروژه اجرایی در سطح استان تهران و کرج را دارا می باشد. این شرکت با افتخار در اکثر نقاط کشور نمایندگی اجرایی سیستم بالکنی را دارا می باشد . شرکت فنی مهندسی اکبر زاده با کادر حرفه‌ای بزرگترین مجری سازه‌های شیشه‌ای لوکس در تهران و کرج می‌باشد.

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر آموزش نحوه باز و بسته کردن شیشه بالکن تاشو، نکاتی کلیدی را به شما ارائه دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.شما همچنین می‌توانید با کارشناسان شرکت شیشه بالکن اکبرزاده تماس برقرار نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط