طراحی مجدد خانه یا محل کار شما، کیفیت و عملکرد را برای همه افرادی که در آن زندگی می‌کنند یا از آن بازدید می‌کنند را بهبود می‌بخشد.

در میان گزینه‌های بسیاری که می‌توانید به فضای خانه خود اضافه کنید، نصب شیشه بالکن احتمالاً یک ایده طراحی فوق مدرن و خفن است.

شیشه بالکن دارای طراحی منحصربه‌فردی است و طیف وسیعی از انواع مختلفی را دارا است.با وجود تمام مزایای چشمگیر، نصب شیشه بالکن نیاز به تحقیقات زیاد و رعایت اقدامات احتیاطی است.

به همین دلیل، پیشنهاد ما این است که از یک متخصص حرفه‌ای استفاده کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. بااین‌حال، اگر هنوز علاقه‌مند به نحوه نصب سیستم‌های شیشه‌ای هستید، این مقاله برای شما آماده شده‌است.

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

 

نحوه نصب سیستم‌های شیشه‌ای

 

مرحله اول : برنامه‌ریزی و آماده‌سازی

نصب شیشه بالکنی می‌تواند بسیار ترسناک باشد، به‌خصوص زمانی که تصور اشتباهی در مورد این سیستم‌ها وجود دارد که بسیار شکننده هستند و به‌راحتی شکسته می‌شوند.

شیشه‌های مورد استفاده بسیار قوی و بادوام هستند که همین دلیلی است تا هر فضایی را بسیار ایمن کنند. بااین‌حال، نصب آن‌ها ساده نیست و قبل از شروع، باید چند نکته را در نظر گرفت.

یکی از این نکته‌ها داشتن یک جفت دست یدکی است، زیرا در طول مراحل نصب، نقاطی وجود دارد که این وسیله کمک می‌کند مواد را برای شما ثابت نگه دارد.

علاوه بر این، هنگام حمل مواد سنگین، بسیار مهم است که برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی، موضع صحیح یعنی کمر صاف و زانوهای خمیده را در نظر بگیرید.

مرحله دوم، اندازه‌گیری و علامت‌گذاری

 

 

حال نوبت به نصب شیشه بالکن می‌رسد و نکته کلیدی این است که اولین قدم با علامت‌گذاری بسیار دقیق کف منطقه مورد نظر است؛ دقیقاً در جایی که هر ستون باید باشد.

شروع کنید و محل ستون‌ها و شیشه‌ها را بر روی زمین با استفاده از خط‌کش یا یک نخ علامت‌گذاری کنید و همچنین، مطمئن شوید که همه علامت‌ها با نقشه مورد نظر کاملاً مطابقت دارند.

اگر تمایلی به علامت‌گذاری بر روی زمین خانه خود ندارید، می‌توانید نوار یا نخ‌های بلند قرار دهید و با استفاده از آن‌ها، علامت بزنید. اندازه‌ها و قطعات خود را دوباره باتوجه‌به قسمت‌های علامت‌گذاری شده بررسی کنید.

زیرا هیچ‌چیز بدتر از چسباندن مواد و فهمیدن این نکته نیست که اشتباهی رخ داده است. این کار مجبورتان می‌کند تا تمامی موارد را دوباره انجام دهید.

بیشتر بخوانید:شیشه بالکن ریلی

مرحله سوم نصب شیشه بالکن:نصب نرده‌ها

 

 

روش نصب نرده‌ها به انتخاب شما از مواد برای سطح زیرین بسیار متفاوت است. هر ستون را بررسی کنید و عمق مورد نیاز سوراخ را بر اساس سطح زیرین منطقه، سوراخ کنید. انجام عمل صحیح این کار، اتصالات را به‌صورت قوی به یکدیگر متصل می‌کند.

اتصالات پیشنهادی ما برای نصب شیشه بالکن، فولادی، سیمانی و الوار چوب است. همچنین می‌توان از چسب‌های مخصوص به‌عنوان یک روش ساده و ظریف برای نصب مستقیم شیشه روی سطح عمودی از طریق سوراخ‌هایی که در شیشه ایجاد کرده‌ایم، استفاده کرد.

تمامی اتصالات را تا جایی که ممکن است بلافاصله سفت نکنید. ابتدا مطمئن شوید که هر قسمت با استفاده از تراز هم‌سطح با منطقه‌های دیگر است و هنگامی که از همه چیز مطمئن شدید، اتصالات را تا جای ممکن، با یک آچار کاملاً سفت کنید.

مرحله چهارم: وصل کردن گیره‌های شیشه‌ای

گیره‌های شیشه‌ای برای محکم کردن شیشه روی پایه‌های سیستم شیشه بالکن است و باعث اطمینان از توزیع یکنواخت وزن استفاده می‌شود. برای اطمینان از ایمنی بهینه، باید بگوییم که سیستم‌های شیشه‌ای از شیشه بسیار مقاومی ساخته شده‌اند.

شیشه‌های سخت شده را نمی‌توان پس از گرم‌شدن در طول تولید، سوراخ کرد، بنابراین گیره‌های شیشه‌ای برای نگه‌داشتن آن در جای خود، بسیار ضروری است.

توصیه می‌کنیم که از 4 گیره شیشه‌ای در هر مترمربع استفاده کنید؛ مکان این گیره‌ها در سمت بالا و پایین ستون‌ها قرار دارند. پس از نصب گیره‌ها، با استفاده از یک تراز مطمئن شوید که تمام گیره‌های شیشه با یکدیگر هم‌سطح هستند. ضمناً مطمئن شوید که گیره‌های شیشه‌ای خریداری شده توسط شما، اندازه مناسبی با ضخامت شیشه را دارا هستند.

 

مرحله پنجم، نصب شیشه‌ها

 

 

بعد از اینکه گیره‌های شیشه‌ای در جای درست خود قرار گرفتند، اکنون می‌توانید با احتیاط زیاد شیشه‌ها را بین گیره‌ها قرار دهید. بسیاری از گیره‌های شیشه‌ای را می‌توان کمی با پیچ تنظیم کرد تا به طور ایمن در اطراف شیشه قرار گیرند.

مهم است که این کارها به‌آرامی انجام شود تا فشار زیادی به شیشه وارد نشود. اگر شیشه‌ای که انتخاب کرده‌اید، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شکاف کوچکی بین آن‌ها و کف ایجاد می‌کند، ممکن است لازم باشد مقداری شیشه‌ی نگهدارنده بین پایه‌ها قرار دهید تا شیشه روی آن قرار گیرد و کمک‌حال آن باشد.

اطمینان حاصل کنید که ارتفاع شیشه‌های نگهدارنده، با یکدیگر برابر است. نصب شیشه بالکن شما تمام است و حال می‌توانید نهایت استفاده و لذت را از این مکان ببرید.

 

 

گروه فنی مهندسی اکبرزاده

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

با افتخار روزانه ۳ الی ۵ پروژه اجرایی در سطح استان تهران و کرج را دارا می باشد. این شرکت با افتخار در اکثر نقاط کشور نمایندگی اجرایی سیستم بالکنی را دارا می باشد . شرکت فنی مهندسی اکبر زاده با کادر حرفه‌ای بزرگترین مجری سازه‌های شیشه‌ای لوکس در تهران و کرج می‌باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی دررابطه‌با نصب شیشه برای بالکن‌ها را به شما ارائه دهیم. با استفاده از شیشه برای بالکن و نصب صحیح آن، می‌توانید زیبایی خانه یا محل کار خود را بیشتر کنید.

حتماً قبل از شروع فرایند نصب، از افراد باتجربه و حرفه‌ای مشورت بگیرید تا از مشکلات احتمالی، پیشگیری نمایید. نصب انواع تراس‌های شیشه‌ای، معمولاً محدودیتی نداشته و برای همه ساختمان‌ها امکان‌پذیر است.

پیشنهاد ما به شما این است که از نصاب‌های حرفه‌ای کمک بگیرید، این کار منجر به پرداخت هزینه بیشتر است؛ ولی خیال شما از تمامی موارد راحت شده و از خطرات نیز جلوگیری می‌کنید.

حتماً قبل از استخدام یک نصاب، قیمت را از چندین نفر بپرسید تا با کم‌ترین قیمت، یک نصاب را استخدام نمایید.بسیار از شما متشکریم که این مقاله را تا انتها همراه ما بودید و امیدواریم که اطلاعات جامع و کاملی را دررابطه‌با نصب شیشه برای بالکن، آماده کرده‌باشیم.

 

سوالات متداول

 

هزینه نصب شیشه بالکن چقدر است؟

 

هزینه نصب شیشه بالکن به عوامل مختلفی مانند نوع شیشه، ضخامت شیشه، یراق آلات مورد استفاده، متراژ بالکن و محل نصب آن بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه نصب شیشه بالکن می توانید با شرکت های مختلف ارائه دهنده این خدمات تماس گرفته و استعلام قیمت بگیرید.

 

چقدر طول می کشد تا شیشه بالکن نصب شود؟

 

نصب شیشه بالکن معمولاً در یک روز انجام می شود. البته این زمان به متراژ بالکن و نوع شیشه مورد استفاده بستگی دارد.

چه ضمانتی برای نصب شیشه بالکن ارائه می شود؟

 

معمولاً شرکت های ارائه دهنده خدمات شیشه بالکن برای نصب شیشه بالکن ضمانت ارائه می دهند. این ضمانت شامل مواردی مانند سالم بودن شیشه ها، یراق آلات و عملکرد صحیح آنها می شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط