شیشه اسلایدینگ

شیشه اسلایدینگ مجموعه فنی مهندسی اکبرزاده یک راه حل فوق العاده و موفقیت آمیز معماری می باشد که فضای داخلی را با فضای باز ادغام می کند. سهولت و راحتی در استفاده از اصلی ترین مزیت های سیستم شیشه های اسلایدینگ نسبت به سایر سیستم های شیشه ای مشابه می باشد. ضخامت شیشه های این محصول ما 10 میلی متر و از نوع سکوریت مقاوم می باشد که می توان در رنگ بندی مختلف انجام داد. یکی از موارد مهم که قابل ذکر است نداشتن پاخور زیاد نسبت به شیشه تاشو را دارا می باشد که برای نمایشگاه های ماشین هم قابل استفاده می باشد که 90 درصد بازشو مفید را می دهد.

ویژگی های شیشه اسلایدینگ

شیشه اسلایدینگ بصورت دستی بوده و با حرکت شیشه اول، بقیه­‌ی تایلهای شیشه ­ای بصورت قطاری بدنبال یکدیگر حرکت میکنند. مکانیزم به اینصورت است که عرض دهانه پنجره به 4 یا 6 یا 8 قسمت تقسیم میگردد و تایلهای متحرک آن قابل جمع شدن بر روی اولین تایل میباشد. با بهره گیری از ریلهای 4 شیاره به راحتی میتوان تا 75 درصد فضای پنجره را باز نمود. به منظور هوابندی حداکثری و ایجاد مانع برای نفوذ گرد و غبار به فضای داخل در لبه ­های هر تایل از دو نوار مویی استفاده میگردد. محدویتهای ابعادی به اینصورت است که از نظر عرض پنجره محدودیت تا 10 متر و از جهت ارتفاع نیز محدودیت تا 3 متر میباشد.

سیستم‌ شیشه اسلایدینگ

کار با سیستم‌های شیشه اسلایدی از سهولت و راحتی بیشتری نسبت به سایر سیستم‌های دیگر برخوردار است. و شیوه عملکرد آن‌ها همانند سیستم‌های تا شونده است با این تفاوت که پنل سیستم اسلایدی، از نوع کشویی بوده و لته‌های شیشه در جهت کنار باز و بسته می‌شوند.

این سیستم‌ها در دو تیپ کلی سیستم اسلایدینگ داخلی و خارجی قابل ارائه هستند و تفاوت آن‌ها در ریل‌های پایینی است که بر روی زمین نصب می‌گردد در تیپ داخلی ارتفاع این ریل ۱ سانتیمتر و در تیپ خارجی ۲۵ سانتیمتر است.

ضخامت شیشه‌های سکوریتی به کار رفته در سیستم‌های درب شیشه اسلایدینگ، معمولاً بین ۸ تا ۱۰ میلیمتر است. این مکانیزم به صورت دستی عمل کرده و با حرکت شیشه اول، بقیه تایل‌ها به صورت قطاری به دنبال یکدیگر حرکت می‌کنند. از دیگر مزیت‌های قابل توجه این نوع سیستم،

امکان بازشوی حداکثری در آن است که با بهره‌گیری از ریل‌های ۵ شیاره به راحتی می‌توان تا ۸۰ درصد فضای کار را باز نمود به این صورت که عرض دهانه کار به ۵ قسمت تقسیم می‌شود و ۴ قسمت آن قابل جمع شدن بر روی قسمت اول می‌باشند.

به منظور هوا‌بندی و ایجاد مانع برای نفوذ گرد و غبار به فضای داخل کار، در لبه‌های هر تایل از دو نوار مویی شکل استفاده می‌شود. در این سیستم محدودیت‌های ابعادی وجود دارد که شامل عرض بیشتر از ۱۰ متر و از ارتفاع بیشتر ۵/۲ متر است. به دلیل ظرافت موجود در ریل‌های این سیستم و کمترین میزان دید، از لحاظ زیبایی و نحوه استفاده، این مکانیزم بسیار کاربردی و پرطرفدار می‌باشد.

نمونه پروژه های انجام شده شیشه اسلایدینگ
مشاوره رایگان
ارائه مشاوره حضوری اولیه کاملا
رایگان و حرفه ای