در گذشته تنها انتظاری که از یک خانه می‌رفت، فراهم آوردن محیطی امن در برابر خطرات فضای بیرون بود؛ اما امروزه داستان کمی فرق کرده است. طراحان و معماران داخلی همواره در تلاشند تا علاوه بر این که یک محیط امن را برای افراد ایجاد کنند،

بلکه فضای اطراف را به گونه‌ای طراحی کنند که سبب کاهش فشار و استرس شود. یکی از المان‌هایی که در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد انواع شیشه بالکن تاشو می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از انواع شیشه بالکن تاشو را انتخاب کرده و نصب کنید. سوال اصلی اینجا است که هر کدام از این انواع مختلف، چه مزایا و معایبی را برای شما فراهم کرده و چه ویژگی‌هایی دارند؟

با توجه به محبوبیت روزافزون شیشه بالکن، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به معرفی و بررسی انواع شیشه بالکن تاشو بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

انواع مختلف شیشه بالکن

 

انواع شیشه بالکن تاشو را می‌توان بر طبق اصول متفاوتی دسته‌بندی کرد. یکی از این دسته‌بندی‌ها، دسته‌بندی بر اساس نوع باز و بسته شدن شیشه می‌باشد. اولین دسته، دسته‌ای از شیشه‌های بالکن می‌باشد که امکان باز و بسته شدن دارد و دومین دسته، دسته‌ای از شیشه‌های بالکن است که ثابت بوده و نمی‌توانید آن را باز و بسته کنید.

شیشه‌های بالکنی که امکان باز و بسته شدن را دارند به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • شیشه بالکن کشویی

شیشه بالکن کشوییبزرگترین مزیتی که شیشه بالکن کشویی برای شما فراهم خواهد آورد، فضای کمی است که برای باز و بسته شدن نیاز دارد. هنگامی که شیشه بالکن کشویی را باز می‌کنید، نیمه متحرک در موازات نیمه باز قرار گرفته و این امر سبب می‌شود که فضای کمی از بالکن شما اشغال شود.

 • شیشه بالکن لولایی

از دیگر انواع شیشه بالکن که امکان باز و بسته شدن دارند، شیشه بالکن لولایی است. این نوع شیشه بالکن مانند درهای معمولی باز و بسته می‌شود.

 • شیشه بالکن تاشو

فرض کنید که می‌خواهید در مساحتی به طول ۲۰ و عرض ۲ متر از شیشه بالکن استفاده کنید. برای این کار از ۲۰ شیشه بالکن به ابعاد ۱ در ۲ استفاده خواهید کرد. برای این که بتوانید امکان باز و بسته شدن را برای خود فراهم کنید، بهتر است تا یکی از انواع شیشه بالکن تاشو را مورد استفاده قرار دهید. در تمامی انواع شیشه بالکن تاشو، این امکان برای شما وجود دارد که به راحتی قطعات مختلف شیشه را در موازات هم قرار داده و تمامی مساحتی که با استفاده از شیشه بالکن پوشانده بودید را باز کنید.

 

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع شیشه

 

یکی از فاکتورهایی که هم بر روی کیفیت نهایی محصول و هم بر روی قیمت آن تاثیر بسیاری خواهد گذاشت، نوع شیشه‌ است. انواع شیشه بالکن تاشو را می‌توان بر اساس نوع شیشه‌ای که برای ساخت آن‌ها به کار می‌رود نیز دسته‌بندی کرد.

 

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس ضخامت

 

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس ضخامت

تمامی انواع شیشه بالکن تاشو توسط شیشه‌های سکوریت ساخته می‌شوند. شیشه‌های سکوریت در ضخامت‌های مختلفی ساخته می‌شوند که عبارتند از:

 • شیشه سکوریت ۱۰ میلی‌متر

این نوع شیشه سکوریت دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ بوده و همچنین به دلیل فرآیند ساخت راحت‌تر، بسیار بیشتر از انواع دیگر شیشه‌های سکوریت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • شیشه سکوریت ۶ میلی‌متر

اکثر انواع شیشه بالکن تاشو توسط این نوع شیشه سکوریت ساخته می‌شوند. شیشه سکوریت ۶ میلی‌متر برای مصارف ساختمانی و همچنین نماهای تمام شیشه‌ای بسیار مناسب می‌باشد.

 • شیشه سکوریت ۴ میلی‌متر

در گذشته شیشه سکوریت ۴ میلی‌متر تنها در صنایع اتومبیل سازی مورد استفاده قرار می‌گیرفت اما امروزه در انواع شیشه بالکن تاشو نیز استفاده شده و پای خود را به صنایع ساختمانی نیز باز کرده است.

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع بازتاب

یکی دیگر از دسته‌بندی‌هایی که برای انواع شیشه بالکن تاشو می‌توان در نظر گرفت، دسته‌بندی بر اساس نوع بازتاب می‌باشد. انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع بازتاب عبارتند از:

 • شیشه بالکن تاشو رفلکس دار

در این مدل از انواع شیشه بالکن تاشو، امکان مشاهده محیط داخل برای افرادی که خارج از بالکن قرار دارند فراهم نخواهد بود. شیشه‌های رفلکس دار مانند یک آینده‌ی یک طرفه عمل می‌کنند. اگر حفاظت از حریم شخصی برایتان اهمیت بالایی دارد، شیشه‌های رفلکس دار گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشند.

 • شیشه‌ بالکن تاشو مات

یکی دیگر از انواع شیشه بالکن تاشو، شیشه‌هایی هستند که مات بوده و از هیچکدام از طرف‌های این شیشه‌ها امکان مشاهده‌ی سمت دیگر را نخواهید داشت.

 • شیشه بالکن تاشو معمولی

این نوع شیشه‌ها هیچکدام از ویژگی‌های مات بودن یا امکان ایجاد رفلکس را ندارند و کاملا مانند شیشه‌های معمولی عمل می‌کنند. از مزایای این نوع شیشه بالکن می‌توان به عبور بسیار آسان نور اشاره کرد.

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع فریم

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع فریم

یکی دیگر از دسته‌بندی‌هایی که برای انواع شیشه بالکن تاشو می‌توان انجام داد، دسته‌بندی بر اساس فریم می‌باشد. انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس فریم عبارتند از:

 • شیشه بالکن تاشو فریم دار

در این نوع شیشه بالکن، اطراف هر کدام از قطعات شیشه یک قاب وجود دارد. یکی از نکاتی که در استفاده از شیشه بالکن فریم دار باید در نظر داشته باشد این است که حتما فریمی که استفاده می‌کنید چه از نظر طرح و چه از نظر رنگ باید با دیزاین محیط هماهنگی داشته باشد.

 • شیشه بالکن تاشو فریم‌لس (بدون فریم)

از دیگر انواع شیشه بالکن تاشو، شیشه بالکن فریم‌لس است. شیشه‌های بالکن فریم‌لس نمای مدرن‌تری به طراحی شما بخشیده و ظرافت بیشتری را ایجاد می‌کنند.

انواع شیشه بالکن تاشو بر اساس نوع ریل

یکی از اجزایی که در نصب و راه‌اندازی انواع شیشه بالکن تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد، ریل و یراق آلات می‌باشد. از آنجایی که ریل دائما تحت فشار بوده و تنش‌های زیادی به آن وارد می‌شود، باید جنسی باکیفیت داشته تا بتواند سالیان سال به کار خود ادامه دهد. معمولا اکثر ریل‌هایی که برای انواع شیشه بالکن تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس آلومینیوم می‌باشند.

گروه فنی مهندسی اکبرزاده

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

با افتخار روزانه ۳ الی ۵ پروژه اجرایی در سطح استان تهران و کرج را دارا می باشد. این شرکت با افتخار در اکثر نقاط کشور نمایندگی اجرایی سیستم بالکنی را دارا می باشد . شرکت فنی مهندسی اکبر زاده با کادر حرفه‌ای بزرگترین مجری سازه‌های شیشه‌ای لوکس در تهران و کرج می‌باشد.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا با ایجاد دسته‌بندی‌های مختلف برای انواع شیشه بالکن تاشو، این محصول را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مطالبی که ارائه شد مفید واقع شده باشند.شما همچنین می‌توانید با کارشناسان شرکت شیشه بالکن اکبرزاده کرج تماس برقرار نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

سوالات متداول

انواع شیشه بالکن تاشو کدامند؟

شیشه بالکن تاشو در انواع مختلفی مانند شیشه بالکن تاشو ریلی، شیشه بالکن تاشو بدون فریم، شیشه بالکن تاشو جمع شونده و شیشه بالکن تاشو گردان تولید می شود.

چه نوع شیشه بالکن تاشو برای من مناسب است؟

اگر به دنبال افزایش فضای بالکن خود هستید، شیشه بالکن تاشو ریلی یا جمع شونده مناسب تر است.
اگر به دنبال افزایش زیبایی بالکن خود هستید، شیشه بالکن تاشو بدون فریم مناسب تر است.
اگر به دنبال عایق صدا و گرد و غبار هستید، شیشه بالکن تاشو دوجداره مناسب تر است.

آیا شیشه بالکن تاشو خطرناک است؟

 شیشه بالکن تاشو اگر توسط نصابان مجرب و با استفاده از مواد اولیه مرغوب نصب شود، هیچ خطری ندارد. در واقع، شیشه های سکوریت به کار رفته در این نوع بالکن ها بسیار مقاوم هستند و می توانند وزن زیادی را تحمل کنند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط