امروزه در ساخت بالکن‌های خانه از ایده‌های هوشمند استقبال می‌شود. بالکن فضای روبازی است که گاه نیاز است تبدیل به فضای بسته شود.

استفاده از شیشه بالکن در چند سال اخیر بسیار گسترش یافته است زیرا علاوه بر اینکه فضای بالکن را می‌پوشاند، نمای ساختمان را هم حفظ می‌کند. شیشه بالکن ریلی تاشو جزو مناسب‌ترین پوشش‌هایی است که می‌توان از آن در بالکن ساختمان‌های مختلف تجاری، مسکونی، اداری و … استفاده کرد.

بالکن‌ها از نظر شکل و متراژ با یکدیگر متفاوت هستند. شیشه بالکن ریلی تاشو به صورت چند تکه بوده که در ابعاد و سایزهای مختلف قابل سفارش است بنابراین به راحتی می‌توان بالکن‌ها را با چنین شیشه‌ای پوشاند. در ادامه این بخش بیشتر با شیشه بالکن از نوع ریلی تاشو آشنا خواهیم شد.

شیشه بالکن

بالکن فضایی است که در وجود آن در بسیاری از آپارتمان‌ها و حتی خانه‌های ویلایی ضروری است. بالکن در واقع حیاط کوچک خانه به شمار می‌آید که کاربردهای مختلفی دارد. از آنجایی که بالکن با فضای بیرون در ارتباط است گاه نیاز به پوشانده شدن دارد. شیشه بهترین آیتمی است که می‌توان با آن بالکن را پوشاند زیرا نمای بصری ساختمان را به هم نزده و از ورود نور جلوگیری نمی‌کند.

اولین شیشه‌های بالکن به صورت سراسری از سقف تا کف به صورت ثابت نصب می‌شدند که یک یا چند قسمت از آن همچون پنجره قابل باز و بسته شدن بود. به تدریج با افزایش تقاضا و متنوع شدن نیازها شیشه بالکن ریلی تاشو طراحی و ساخته شد.

شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن ریلیدر گذشته‌هایی نه چندان دور وقتی فضای اتاق بسیار کوچک بود ایده ساخت درب‌های ریلی شکل گرفت تا بتوان از فضا به صورت بهینه استفاده کرد. درب‌های ریلی به صورت افقی روی ریل جا به جا شده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. از این ایده در ساخت شیشه بالکن استفاده شده است زیرا همه بالکن‌ها به قدر کافی بزرگ نیستند که بتوان به راحتی فضایی را برای باز و بسته شدن درب و پنجره‌های شیشه در نظر گرفت.

در ساخت شیشه بالکن ریلی یک ریل روی سقف و ریل دیگر روی زمین یا روی دیوار کوتاه قرار می‌گیرد. شیشه بر روی این دو ریل سوار شده و به راحتی در جای خود باز و بسته می‌شود در نتیجه حتی اگر هم جلوی آن وسیله‌ای مانند صندلی چیده شود نیازی به جا به جایی نخواهد بود زیرا شیشه در فضایی جداگانه قابلیت حرکت را داشته و از ارتفاع استفاده می‌شود. شیشه بالکن ریلی تاشو نوع تکمیل شده ریلی بوده که به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

 

شیشه بالکن ریلی تاشو

شیشه بالکن‌های ریلی در جای خود حرکت کرده و تنها بخش محدودی از آن را می‌توان باز کرد که روی هم قرار می‌گیرند. گاه نیاز است که کل شیشه‌های بالکن را باز کرد به همین دلیل ایده ساخت شیشه بالکن ریلی تاشو به وجود آمد. چنین شیشه‌هایی روی ریل سوار بوده و در جای خود به صورت افقی حرکت می‌کنند اما در انتها به جای اینکه روی هم قرار گیرند به طور تاشو باز و بسته می‌شوند.

از آنجایی که شیشه‌های بالکنی به صورت چند تکه در کنار یکدیگر نصب می‌شوند در اصل در یک طرف اولین شیشه به صورت تاشو و عمودی باز و بسته می‌شود سپس شیشه دوم روی ریل‌ها حرکت کرده و پس از رسیدن به نقطه انتهایی به صورت تاشو و عمودی باز و بسته می‌شود. این حرکت تا آخرین شیشه ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع بالکن شیشه ای (مزایا +معایب )

مزایای استفاده از شیشه بالکن ریلی تاشو

مزایای استفاده از شیشه بالکن ریلی تاشوشیشه بالکن ریلی تاشو یک ابداع شگفت انگیز بوده که به لحاظ سهولت در استفاده بی‌نظیر است و به نوعی تکمیل شده تمام انواع دیگر شیشه بالکن محسوب می‌شود. شیشه بالکن ریلی تاشو را می‌توان در انواع مختلف بالکن‌ها با هر متراژی اجرا کرد تا فضای یکسره شیشه‌ای داشت.

در شیشه بالکن‌های ریلی تاشو به دلیل اینکه لنگه‌ها بسیار راحت باز و بسته می‌شوند نظافت و تمیز کردن داخل و بیرون شیشه‌ها ساده است زیرا هر قسمت کنار رفته و از هر دو جهت تمیز می‌شود.

در شیشه بالکن مدلی ریلی تاشو تبدیل فضا از باز به محصور و بالعکس به سرعت و سهولت انجام می‌شود. حق انتخاب برای باز گذاشتن هر یک از لنگه‌ها وجود داشته که این خود یک مزیت به شمار می‌آید.

شیشه‌ها هنگام بسته شدن قفل می‌شوند در نتیجه از نظر امنیت مشکلی وجود نخواهد داشت. شیشه بالکن ریلی فضای بالکن را کاربردی کرده و باعث افزایش بهای ملک می‌شود.

شیشه بالکن ریلی تاشو حداقل فضا را هنگام باز شدن اشغال می‌کند بنابراین از آن می‌توان در بالکن‌های کوچک هم استفاده کرد. شیشه بالکن نوعی عایق صوتی و حرارتی محسوب می‌شود زیرا همچون لایه‌ای محافظ عمل کرده که ورود و خروج سرما و گرما جلوگیری می‌کند و صداهای مزاحم را به حداقل می‌رساند.

از آنجایی که درزهای شیشه کاملا در یکدیگر کیپ هستند هوای آلوده، گرد و خاک، قطرات آب و باران، حشرات موذی، پرندگان و … به داخل بالکن راه نخواهند یافت.

نصب شیشه بالکن ریلی تاشو

نصب شیشه بالکن ریلی تاشوبعضی از سازندگان و پیمانکاران از همان ابتدا نسبت به نصب شیشه بالکن اقدام می‌کنند اما اگر تاکنون چنین شیشه‌هایی در بالکن نصب نشده باشد می‌توان در هر زمانی نسبت به نصب آن اقدام کرد. از آنجایی که برخی از بالکن‌ها دارای حفاظ نرده بوده و برخی دیگر دیوار کوتاه دارند شیشه بالکن ریلی تاشو در ابعاد و اندازه مختلف سفارش و ساخته می‌شود که نصب آن باید توسط نصاب ماهر انجام شود.

بیشتر بخوانید :نصب شیشه بالکن 

شیشه به تنهایی ماده‌ای شکننده است که باید از نوع سکوریت و محکم آن استفاده شود. در شرکت‌های معتبر چنین اصلی رعایت شده و از شیشه‌های مقاوم با ضخامت کافی در ساخت شیشه بالکن استفاده می‌شود.

یراق آلات به کار رفته نیز می‌بایست از جنس مرغوب باشند تا احتمال شکنندگی، زنگ زدن و … به حداقل برسد و تحمل وزن شیشه را داشته باشند. جزئیات در شیشه بالکن ریلی تاشو بسیار مهم هستند بنابراین باید خرید آن از بهترین سازندگان انجام شود.

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط