در زندگی شهرنشینی کمتر خانه‌ای است که حیاط داشته باشد زیرا بیشتر خانه‌ها به صورت آپارتمانی ساخته می‌شوند. بالکن فضایی است که هرچقدر هم که کوچک‌ باشد باز هم جای حیاط را نمی‌گیرد اما با این حال بودن آن بهتر از نبودن است.

اگر شیشه بالکن متحرک یا همان پنجره‌های تاشو در آنجا نصب شود فضای بالکن را کاربردی‌تر کرده و فرصت بیشتری برای استفاده از چنین فضایی به وجود می‌آید.

بالکن

بالکن بخشی از یک ساختمان است که دارای نرده یا دیوار کوتاه است که فضایی غیر مسقف بوده که قسمتی از آپارتمان یا خارج از آن محسوب می‌شود. بالکن یا تراس مکانی برای گسترده‌تر کردن فضای واحد و مرتبط کردن آن با بیرون است.

بالکن نمای ساختمان است به همین دلیل به ساکنین توصیه می‌شود که آن را تمیز نگه داشته و در حفظ زیبایی بصری آن کوشا باشند.

نرده یا دیوار کوتاه باعث می‌شوند که هوای آزاد درون بالکن جریان داشته باشد. هرچند که می‌توان از حصیر، تور و … برای پوشاندن بالکن استفاده کرد اما نمای ساختمان را به هم زده و اینکه به راحتی نمی‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد.

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

از سویی دیگر جلوی تابش نور یا حتی ورود هوای مطبوع را گرفته و ایجاد مزاحمت می‌کنند. شیشه بالکن متحرک ایده‌ای بسیار عالی برای پوشاندن بالکن‌ها بوده که به دلیل شیشه‌ای بودن شفاف بوده و نور از آن عبور می‌کند.

شیشه بالکن متحرک

شیشه بالکن متحرکشیشه متحرک برای بالکن توصیه می‌شود زیرا برخلاف روش‌هایی مانند شیشه کردن کل بالکن به طوری که نمی‌توان در طول سال آن را باز و بسته کرد، قابلیت تا شدن و جمع شوندگی داشته و در صورت لزوم می‌توان آن را طوری تنظیم کرد که کاملا بسته باشند. شیشه بالکن متحرک باعث می‌شود که بالکن بخشی از ادامه فضای خانه شود طوری که دیوار آن با شیشه پوشانده شده است.

شیشه بالکن از شیشه‌هایی با ضخامت 8 تا 10 میل سکوریت ساخته شده که دارای فریم آلومینیومی یا استیل است. چنین شیشه‌های متحرکی را می‌توان به صورت تمام قد یا نیم قد در ابعاد مختلف سفارش داد که تکه تکه بوده و در کنار هم تشکیل یک دیوار شیشه‌ای را می‌دهند.

بیشتر بخوانید :نصب شیشه بالکن 

شیشه‌ها با حرکت افقی به یک سو جمع شده و به راحتی باز و بسته می‌شوند. باز و بسته کردن شیشه‌ها این فرصت را فراهم می‌آورد تا بتوان در زمان دلخواه پنجره‌ها را باز کرد و یا آن‌ها را بست.

مزایای استفاده از شیشه بالکن متحرک

شیشه‌های متحرکی که در بالکن نصب می‌شوند این فرصت را فراهم می‌آورند تا فضای بالکن به صورت پوشیده شده به داخل خانه اضافه شود. هنگامی که هوا خوب است می‌توان آن‌ها را باز کرد تا هوا درون خانه جریان یابد و زمانی که هوا آلوده، دارای گرد و خاک، حشرات موذی و … است با بستن آن‌ها از ورود عامل مزاحم کاسته می‌شود

از سویی دیگر شیشه بالکن متحرک مانع از ورود برف و باران به داخل بالکن می‌شوند که از خیس شدن درون بالکن جلوگیری کرده در نتیجه می‌توان به راحتی در آنجا لباس پهن کرد، صندلی چیدمان کرد و وسایل مختلف قرار داد.

مزایای استفاده از شیشه بالکن متحرکشیشه متحرک برای بالکن منجر به صرفه جویی در هزینه‌ انرژی سرمایشی و گرمایشی می‌شود زیرا هنگامی که هوای بیرون سرد است همچون محافظ عمل کرده و تا حدودی از ورود هوای سرد به درون خانه می‌کاهد.

هنگام گرم بودن هوا، مانع از اتلاف انرژی سرمایشی ساختمان می‌شود که هزینه‌های مصرفی انرژی را تا حد امکان پایین می‌‌آورد. شیشه بالکن از نوع متحرک ماندگاری بالایی داشته و حتی منجر به افزایش بهای ملک می‌شود.‌

شیشه بالکن متحرک عایق صدا بوده و از ورود صداهای ناهنجار به درون ساختمان جلوگیری می‌کند. شیشه ماده‌‌ای شفاف است که به راحتی با یک دستمال مرطوب پاک می‌کند در نتیجه تمیز کردن آن کار بسیار ساده و راحتی است.

در خانه‌هایی که بیم آن می‌رود کودک خردسال یا افراد کم توان به دلیل از دست دادن تعادل از ارتفاع سقوط کنند استفاده از چنین شیشه‌هایی گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

انواع مختلف شیشه بالکن

شیشه متحرک برای بالکن با توجه به نیازهای مختلف ساخته شده است به همین دلیل انواع مختلفی دارد. شیشه متحرک بالکن با فریم و بدون فریم قابلیت اجرا داشته که می‌تواند به شکل‌های زیر باشد:

  • تاشو
  • ریلی
  • جمع شو

شیشه‌های متحرک بالکنی را می‌توان به صورت سراسری در بالکن‌های مربع، مستطیل یا دایره‌ای شکل بدون هیچ محدودیتی اجرا کرد. شیشه‌ها بدون فاصله و به صورت یکدست کنار هم قرار می‌گیرند که نمای ساختمان را به هم نزده و زیبایی خاصی به وجود می‌آورند. نصب شیشه در بالکن به صورت روکار بوده و نیاز به تخریب ندارد.انواع مختلف شیشه بالکن

بیشتر بخوانید: معرفی انواع بالکن شیشه ای (مزایا +معایب )

نکات مهم هنگام خرید و نصب شیشه بالکن متحرک

امروزه استفاده از شیشه متحرک برای بالکن افزایش یافته است. برای خرید چنین شیشه‌هایی می‌بایست به شرکت معتبر مراجعه کرد. شرکت‌ها معتبر از شیشه‌های جنس مرغوب استفاده می‌کنند که ایمنی بالایی داشته و در آن ایرادی وجود ندارد. در شیشه‌های نامطمئن احتمال ترک خوردگی یا شکستگی وجود دارد که خطرناک است.

بیشتر بخوانید :6 کاربرد شیشه سکوریت ریلی بالکن (مزایا +معایب)

شیشه بالکن می‌تواند مات، رنگ یا کاملا شفاف سفارش داده شود. یراق آلات استفاده شده نیز می‌بایست اصل و اورجینال باشند در غیر این صورت با کمی استفاده یا سرد و گرم شدن هوا تغییر شکل داده و باز و بسته کردن شیشه بالکن متحرک را با مشکل مواجه خواهند کرد. نصب شیشه بالکن نیز اصول خاص خود را داشته که باید به طور صحیح نصب شود.

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .

جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹

 

 

سوالات متداول

 

شیشه بالکن متحرک چیست؟

 

شیشه بالکن متحرک نوعی از شیشه بالکن است که به صورت افقی یا عمودی جمع و باز می شود. این نوع شیشه ها برای بالکن هایی با فضای محدود و یا برای بالکن هایی که نیاز به باز و بسته شدن دارند مناسب هستند.

 

انواع شیشه بالکن متحرک کدامند؟

 

شیشه بالکن ریلی: این نوع شیشه ها به صورت افقی بر روی ریل حرکت می کنند.
شیشه بالکن آکاردئونی: این نوع شیشه ها به صورت عمودی جمع می شوند.
شیشه بالکن تاشو: این نوع شیشه ها به صورت عمودی تا می شوند.

 

نصب شیشه بالکن متحرک چقدر طول می کشد؟

 

نصب شیشه بالکن متحرک معمولاً در یک روز انجام می شود. البته این زمان به متراژ بالکن و نوع شیشه مورد استفاده بستگی دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط