نصب شیشه بالکن ایده‌ای بسیار کاربردی است که از آن نه تنها در بالکن‌های منازل مسکونی بلکه در مراکز اداری، تجاری، آموزشی و … نیز استفاده می‌شود.

شیشه نصب شده در بالکن باید مقاوم و مستحکم باشد به همین دلیل می‌بایست از نوع با کیفیت آن استفاده کرد. شیشه سکوریت ایمن‌ترین گزینه‌ای است که می‌توان از آن در شیشه بالکن استفاده کرد. نصب شیشه سکوریت برای بالکن باید با دقت و با رعایت نکات ضروروی انجام شود.


جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹


شیشه سکوریت چیست؟

شیشه به طور طبیعی ماده‌ای شکننده است که گاهی لازم است از شیشه‌های مقاوم استفاده شود. شیشه‌ها را می‌توان طی فرایندهای ویژه مقاوم کرد طوریکه در برابر ضربه و سایر عوامل تنش‌زا دوام بیاورد.

مدل شیشه سکوریت بالکن که به آن شیشه امنیتی نیز گفته می‌شود نوعی شیشه حرارت دیده است که در برابر شکستگی مقاوم بوده و در شکستن به شکل تار عنکبوت در آمده که خرد نمی‌شوند و نمی‌ریزند. نصب شیشه سکوریت برای بالکن بسیار رایج و متداول است.

شیشه سکوریت چیست

بالکن‌ها فضایی هستند که گاه بی استفاده رها می‌شوند. برای اینکه بتوان بالکن را تبدیل به فضایی کاربردی کرد بهترین راه پوشاندن قسمت‌های باز آن با شیشه است. شیشه به دلیل شفاف بودن فضایی خفه و تاریک به وجود نمی‌آورد بلکه می‌توان از داخل به بیرون نگریست و از منظره لذت برد.

شیشه بالکن باید مقاوم و محکم باشد تا در برابر ضربه یا پدیده‌هایی مانند زلزله دوام بیاورد بنابراین بهترین گزینه استفاده از شیشه سکوریت است. شیشه‌های سکوریت بسیار مقاوم و محکم هستند به همین دلیل در برابر شکستگی دوام بیشتری می‌آورند.

بیشتر بخوانید :6 کاربرد شیشه سکوریت ریلی بالکن (مزایا +معایب)

شیشه بالکن‌ها را می‌توان در انواع مختلف سفارش داد که برخی از آن‌ها ثابت و برخی دیگر متحرک هستند. شیشه بالکن ثابت همانطور که از نام آن پیداست در جای خود همیشگی بوده و نهایتا در آن پنجره‌ای برای باز کردن جهت تبادل جریان هوا تعبیه می‌شود.

نوع دوم که بیشتر رایج است متحرک بوده که ممکن است ریلی، تاشو، تاشو جمع شو وکرکره‌ای باشد. برخی از انواع شیشه‌های متحرک بالکن برقی هستند که با فشردن کلید به راحتی باز و بسته می‌شوند. نصب شیشه سکوریت برای بالکن هم به صورت ثابت و هم به شکل متحرک انجام می‌شود.

نکات مهم در نصب شیشه سکوریت برای بالکن

نکات مهم در نصب شیشه سکوریت برای بالکنبرای نصب شیشه بالکن باید نکات مهمی در نظر گرفته شود در غیر این صورت کار به طور دقیق و ایمن انجام نخواهد شد که در چنین حالتی شیشه بالکن‌ها بیش از اینکه دارای مزایا باشند، عیب و ایراد خواهند داشت که به معنای دور ریختن پول و اتلاف وقت است. نکات ضروری در نصب شیشه سکوریت برای بالکن عبارتند از:

هر یک از انواع شیشه سکوریت بالکن وزن مخصوصی دارند که باید متناسب با بالکن انتخاب شوند. برای اینکه بتوان وزن مناسب شیشه بالکن را به دست آورد باید از فرمول ویژه استفاده شود.

نصاب‌های شیشه بالکن با این فرمول آشنایی دارند و با در نظر گرفتن آن می‌توانند مناسب‌ترین نوع شیشه از نظر وزنی را برای بالکن انتخاب کنند.

ابزار آلاتی که برای نصب شیشه سکوریت بالکن استفاده می‌شوند باید کیفیت مناسبی داشته و از مواد مرغوب تهیه شده باشند. بالکن فضایی که در معرض هوای آزاد قرار دارد بنابراین قطعات استفاده شده علاوه بر اینکه باید طاقت تحمل وزن شیشه را داشته باشند می‌بایست در برابر ترک خوردگی و زنگ زدن مقاومت لازم را داشته باشند.

ریل‌هایی که شیشه روی آن سوار می‌شود باید کاملا موازی با یکدیگر نصب شوند در غیر این صورت شیشه سکوریت بر روی آن لق زده یا اینکه به راحتی حرکت نمی‌کند. جنس ریل‌ها باید طوری باشد که با سرد و گرم شدن هوا منبسط و منقبض نشوند به همین دلیل است که آلومینیوم و UPVC جزو متریال‌های بسیار پر کاربرد هستند.

بیشتر بخوانید:قیمت بالکن شیشه ای ریلی

در نصب شیشه باید دقت لازم را به عمل آورد. شیشه‌هایی که دارای ایراد از قبل هستند به هیچ عنوان نباید نصب شوند. از سویی دیگر هنگام نصب باید نکات ایمنی رعایت شود تا شیشه معیوب و شکسته نشود. بی دقتی در نصب باعث فشار به شیشه خواهد شد که پس از مدتی شیشه نصب شده دچار آسیب و ترک خواهد شد که به اصطلاح به آن خودکشی شیشه گفته می‌شود.

بهترین راهکار جهت نصب شیشه سکوریت در بالکن

بهترین راهکار جهت نصب شیشه سکوریت در بالکنرعایت نکات هنگام نصب شیشه سکوریت در بالکن بر عهده نصاب است. نصاب باید در کار خود دقیق بوده و منضبط باشد. به همین دلیل است که دوره‌های ویژه برای نصابان برگزار می‌شود تا مهارت‌ها را به طور کامل فرا گرفته و با تکرار و تمرین به کار خود تسلط یابند. نصاب می‌بایست دوره‌های تخصصی را طی کرده و در کار خود تجارب لازم را کسب کرده باشد.

گروه شیشه بالکن ضمن ارائه بهترین انواع شیشه‌ها برای بالکن، ماهرترین نصابان را در اختیار داشته که صفر تا صد کار را درست و بدون ایراد انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت شیشه بالکن در تماس باشید.

شرکت فنی مهندسی اکبرزاده از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را اغاز کرده است و در زمینه شیشه بالکنی تاشو، کابین دوش حمام، درب اتوماتیک شیشه ای، شیشه اسلایدینگ، سیستم تجاری، پارتیشن شیشه ای و …. فعالیت می‌کند .


جهت ارتباط با مشاوران شرکت، با شماره های زیر تماس بگیرید.

دفتر اصلی: ۳۳۵۲۳۲۰۷۰۲۶
شماره موبایل: ۰۹۱۲۹۴۱۵۷۴۹


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط